لوگو فروشگاه Pro-av

امروز: 7 مهر 1402 به PRO-AV خوش آمدید.

روش ایده‌آل برای داشتن بهترین Battery Life نسبت به Battery Health چیست؟

روش ایده‌آل برای داشتن بهترین Battery Life نسبت به Battery Health چیست؟

شاید از شنیدن این تیتر تعجب کرده باشید! حرفه‌ای‌ها می‌گویند که اکثر باتری‌ها از سلول‌های Lithium-ion استفاده می‌کنند که با مدل‌های قدیمی مانند سلول‌های نیکل، متفاوت می‌باشند (سلول‌های باتری مبتنی بر نیکل نسبت به تاثیر حافظه بد حساس هستند. چیزی که در باتری‌های لیتیومی وجود ندارد). با وجود اینکه شارژ کردن اشتباه باتری‌های لیتیومی باعث کاهش طول عمر آنها می‌شود، اما اکثر این باتری‌ها چندین سال برای شما کار خواهند کرد. در هر صورت اگر شما به طرز صحیح از باتری‌ها استفاده نکنید یا آنطوری که تعیین شده از آنها مراقبت ننمایید، طول عمر باتری بسیار کم خواهد شد. این بدین معناست که باتری شما نمی‌تواند شارژ طولانی مدت نگهداری کند.

در زیر روش‌هایی که برای افزایش سلامت باتری کارآیی دارد، آورده شده است:

  • پیشنهاد می‌شود که یک بار در ماه، باتری خود را کامل خالی کنید تا میزان دقت باتری سالم باقی بماند.
  • باتری را خنک نگه دارید. گرمای بالا، نه تنها برای پردازنده شما مناسب نمی‌باشد، که عمر مفید باتری را نیز کاهش می‌دهد.
  • اجازه ندهید باتری شما کامل شارژ شود. باتری‌های لیتیومی نیازی به شارژ 100% ندارند. در حقیقت بازه شارژی بین 40% تا 80% منطقه مناسبی برای شارژ باتری می‌باشد. اگر می‌خواهید باتری خود را در طول شب شارژ کنید، از شارژهایی استفاده نمایید که بعد از پر شدن شارژ باتری، آن را قطع کند. (شارژهای استاندارد)
  • تخلیه باتری خود را مدیریت کنید. تخلیه بار تا 50% برای عمر طولانی باتری شما مناسب‌تر می‌باشد. این روش، بهترین مقدار برای نسبت سیکل شارژ به میزان مصرف باتری را مشخص می‌کند.

راه‌کارهایی برای افزایش عمر باتری

 اخیراً اخبار بد زیادی در مورد انفجار باتری‌ها شنیده‌ایم. هرچند که بسیاری از این حوادث به خاطر تولیدات کارخانه‌ای و فروش تجهیزات بی‌کیفیت اتفاق افتاده است، اما این تنها دلیل نمی‌باشد. پاره‌ای از اوقات، استفاده نادرست از باتری نیز باعث ایجاد این حوادث خواهد شد. چگونه می‌توانیم از ایجاد این اتفاقات در آینده جلوگیری کنیم؟ در ابتدا شما باید باتری‌های با کیفیت انتخاب نمایید و سپس از روش‌های زیر برای جلوگیری از تخریب باتری و همچنین افزایش عمر آن استفاده نمایید.

  • باید میزان ولتاژ برق ورودی باتری خود را بدانید و از شارژ باتری خود با ولتاژ ورودی مناسب و صحیح اطمینان حاصل نمایید. هر باتری بر روی بسته‌بندی خود، مشخصات ورودی و خروجی استاندارد را ثبت کرده است. اگر ولتاژ خروجی دستگاه شارژر شما خارج از محدوده قابل تحمل باتری باشد، هرگز باتری خود را با آن شارژ ننمایید. برای جلوگیری از این مسئله و به منظور شارژ صحیح باتری‌های خود از شارژرهای Hedbox مدل RP-DC50، RP-DC40 و RP-DC80 به همراه قاب باتری مناسب استفاده نمایید.
  • برای نگهداری از باتری‌های خود، شرایط محل نگهداری را کاملاً رعایت فرمایید. محل مناسب برای نگهداری باتری‌های بلااستفاده باید خنک و خشک باشد.
  • باید از باتری‌های خود به صورت متناوب استفاده نمایید و مطمئن شوید که حداقل در هفته یکبار آنها را شارژ و تخلیه شارژی می‌نمایید.
  • اگرچه بدنه بیرونی باتری شما بسیار مستحکم بسته‌بندی شده است، مدار چاپی داخلی و قطعات داخلی باتری آن ضعیف و بسیار حساس هستند. در هنگام باز و بسته کردن باتری، بسیار مراقبت به خرج دهید. ضمناً ضبربه زدن به پشت باتری با توجه به عدم ضدضربه بودن آن، ممنوع می‌باشد.
  • باتری خود را نزدیک محل‌های دارای گرمای زیاد قرار ندهید.
  • از واکنش دهنده های شیمیایی قوی برای پاک کردن باتری استفاده نکنید.

پیشنهادهای بالا را در ذهن خود داشته باشید و از باتری‌های نامرغوب حتماً دوری کنید. اگر شما این کارها را انجام دهید، مشکل خاصی با باتری‌های خود نخواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی مقالات

فروشگاه گاما کامپیوتر