لوگو فروشگاه Pro-av

امروز: 13 آذر 1401 به PRO-AV خوش آمدید.

نسخه‌های مختلف HDMI چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟

نسخه‌های متفاوت HDMI چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟

واژه HDMI برگرفته از ابتدای لغات High-Definition Multimedia Interface یک درگاه دیجیتال صدا و تصویر است که برای اتصال دستگاه‌های ویدئویی خانگی، تلویزیون، پخش DVD یا Blu-Ray و غیره با استفاده از یک کابل به همدیگر بهترین بستر ممکن را فراهم آورده است. معرفی این درگاه در سال 2002، انقلابی را در درگاه‌های دیجیتال تجهیزات خانگی ایجاد کرد زیرا یک کابل HDMI توانست جایگزین 9 کابل متفاوت صدا و تصویر شود و این امر باعث تغییرات گسترده در تجهیزات، هزینه‌ها و کیفیت تصاویر شد.

شاید به جرات بتوان درگاه HDMI را با پشتیبانی از ویدئو تا کیفیت 8K، 32 کانال صدا، کیفیت تصاویر HDR و همچنین قابلیت محافظت از مدیاهای دارای حق کپی (Copy Protection)، برترین انتخاب برای دستگاه‌های ضبط و پخش خانگی و حرفه‌ای دانست. در زیر جدول مقایسه‌ای از تفاوت‌های بین نسخه‌های مختلف این استاندارد آورده شده است:

یکی از ارکان مهم در کیفیت تصاویر استاندارد HDMI، استفاده از کابل‌های مناسب برای هر فرمت و کیفیت تصویر می‌باشد. در ایران، کابل‌های متفاوت با برندهای مختلفی برای این امر در نظر گرفته شده است. به منظور آشنایی بیشتر با انواع کابل، در زیر تصویری از لوگوی کابل‌های مختلف با کیفیت‌هایی که پشتیبانی می‌کنند، آورده شده است.

یکی از مواردی که در انتخاب کابل HDMI باید در نظر داشت، این است که با افزایش طول کابل، کیفیت تصاویر در این استاندارد با افت فاحشی مواجه خواهد شد. لذا توصیه می‌شود در زمان انتقال تصاویر در متراژهای بالا (بالاتر از 30 متر) از انواع Extenderهای مبتنی بر شبکه، کابل برق یا بی‌سیم استفاده شود. این Extenderها با استفاده از تکنولوژی HDBitT، علاوه بر کیفیت بالا، برد مطمئن و تصویر شفاف در متراژ طولانی را نیز تضمین می‌کنند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد انواع این اکستندرها، به وب سایت فروش ما مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی مقالات

فروشگاه گاما کامپیوتر